ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2473197
*
nr 247 3197
Spegel
Rokokostil, 1800-tal, H.79
Utrop:
1.500 kr
Såld:
4.300 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 10 juni 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 13:13:04
1
1.700 kr
9/6 22:11:18
2
1.200 kr
9/6 22:12:17
2
1.400 kr
9/6 22:13:29
2
1.500 kr
9/6 22:14:30
2
2.100 kr
10/6 12:55:44
3
2.500 kr
10/6 13:48:54
4
2.300 kr
10/6 13:49:35
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 247 3197
Spegel
Rokokostil, 1800-tal, H.79
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 4.300 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 10 juni 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/6 13:13:04 | 1 | 1.700 kr |
9/6 22:11:18 | 2 | 1.200 kr |
9/6 22:12:17 | 2 | 1.400 kr |
9/6 22:13:29 | 2 | 1.500 kr |
9/6 22:14:30 | 2 | 2.100 kr |
10/6 12:55:44 | 3 | 2.500 kr |
10/6 13:48:54 | 4 | 2.300 kr |
10/6 13:49:35 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02